1

Kajtaz, Mešetović i Šimić bez plasmana u polufinale SP-a

FENA
Amina Kajtaz (Foto: Arhiv/Klix.ba)
Bosanskohercegovačka plivačica Amina Kajtaz nije se uspjela plasirati u polufinale utrke na 50 metara leptir na Svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Windsoru (Kanada).

Kajtaz je u kvalifikacijama osvojila 24. mjesto s vremenom 26.87, što je za 61 stotinku sporije od Slovenke Nastje Govesjek koja je imala 16. vrijeme kvalifikacija koje joj je donijelo dalji plasman.

Ovo je bio prvi nastup Amine Kajtaz u Kanadi, a naredni će imati u subotu kada će se takmičiti u kvalifikacijama na 100 metara leptir.

Bez plasmana u polufinale utrke na 50 metara slobodno ostali su Adi Mešetović i Angelo Šimić. Mešetović je u kvalifikacijama s vremenom 22.34 osvojio 42. mjesto, dok je Šimić diskvalifikovan.

Šimiću je ovo bio treći nastup na SP-u. U utrci na 400 metara slobodno u utorak osvojio je 53., a u srijedu na 200 m slobodno 60. mjesto.

Mešetoviću je današnji nastup bio prvi na SP-u, a u petak ga očekuje utrka na 50 metara leptir te u subotu na 50 m prsno.