sport
274

Judisti JK “Braća Lukač” osvojili devet medalja u Makarskoj

Piše: E. I.
Četvrti memorijalni turnir Tajmir Nola – Kup Makarske 2015. održan je proteklog vikenda u ovom hrvatskom gradu. Na ovom regionalnom turniru učestvovalo je 425 takmičara iz 29 judo klubova. Organizator turnira bio je Judo klub "Biokovo" Makarska u takmičarskim kategorijama U-10, U-12, U-14, U-16 i U-18.

Na turniru je nastupao i sarajevski Judo klub "Braća Lukač" predvođen trenerima Elvirom i Eldinom Lukačem sa 14 takmičara. Osvojili su 9 medalja, od čega pet zlatnih i po dvije srebrene i bronzane medalje.

Zlatne medalje su osvojili: Sara Miladin, Amar Hasić,Tarik Prljača, Harun Bajramović i Ahmed Alajbegović. Srebrenim odličjima su se okitili: Eldin Rustempašić i Emin Borušić, dok su bronzane medalje osvojili Aldin Rustempašić i Kerim Hasić.

Ovim se nastavlja kontinuitet dobrih takmičarskih rezultata Judo kluba "Braća Lukač" na međunarodnim takmičenjima, što je znak kvalitetnog i istrajnog rada.