sport
76

Hrvatska osvojila treću medalju na OI: Za hiljaditi dio sekunde Martinu "pobjeglo" zlato

Hrvatski veslač Damir Martin osvojio je srebrnu medalju u samcu čime je Hrvatskoj donio treću medalju sa Olimpijskih igara u Riju.

Zlato je osvojio Novozelanđanin Mahe Drysdale sa vremenom 6:41,34. Damir Martin je kasnio za hiljaditi dio sekunde. Fotofiniš je pokazao milimetarsku razliku.

Treće mjesto pripalo je češkom veslaču Ondreju Syneku koji je kroz cilj prošao s vremenom 6:44,10.

Martinu je ovo druga medalja sa olimpijskih igara nakon što je prije četiri godine u Londonu osvojio bronzu u četvercu.

Ovo je treća medalja za Hrvatsku na Olimpijskim igrama u Riju. Prethodno su zlatne medalje osvojili hrvatski veslači braća Martin i Valent Sinković koji su u četvrtak slavili u dvojcu na pariće. Prije njih hrvatski strijelac Josip Glasnović osvojio je naslov olimpijskog pobjednika u trapu.