sport
0

Hokej na ledu: Rusi svjetski prvaci

FENA
Hokejaši Rusije novi su svjetski prvaci. U finalnom susretu Svjetskog prvenstva elitne divizije Rusi su u Quebecu nakon produžetka pobijedili domaćina i branitelja naslova Kanadu s 5:4 (1:3, 1:1, 2:0, 1:0).

Iako su Kanađani dva puta imali dva pogotka viška (3:1, 4:2), Rusija je uspjela izjednačiti rezultat i izboriti produžetak. Junak utakmice bio je Ilja Kovalčuk koji je izjednačio rezultat na 4:4 pet minuta prije kraja, a zatim u drugoj minuti produžetka osigurao pobjedu "zbornaji".

Pogotke za rusku vrstu, koja je naslov svjetskog prvaka čekala od 1993. godine, postigli su još Sjomin (01:23, 21:14) i Tereščenko (48:55). Strijelci za Kanadu bili su Burns (03:54, 14:51), Kunitz (09:17) i Heatley (29:56).

Kanada i Rusija uvjerljivo su najuspješnije reprezentacije u povijesti svjetskog hokeja. Obje sada imaju po 24 svjetska naslova.