Teniski rezultat
44

Haaland pet golova, De Bruyne četiri asistencije: Jadni Luton osjetio svu Cityjevu moć

D. P.
De Bruyne i Haaland su zablistali (Foto: Manchester City)
Nogometaši Manchester Cityja u velikom stilu plasirali su se u četvrtfinale FA Cupa pobjedom nad Lutonom na gostovanju rezultatom 6:2 uz maestralnu partiju najvećih zvijezda Građana.

U posljednje vrijeme ima i onih koji kritikuju Erlinga Haalanda, a sjajni Norvežanin im je večeras odgovorio monstruoznom partijom u kojoj je postigao prvih pet golova za Manchester City na utakmici.

Haaland je pogađao u trećoj, 18. minuti i 40. minuti večeras za vodstvo Cityja rezultatom 3:0, a sva tri puta mu je asistirao Kevin De Bruyne.

Luton je uspio postići dva gola preko Jordana Clarka, a onda u 55. minuti Haaland ponovo pogađa na asistenciju De Bruynea.

Haaland je do petog gola stigao u 58. minuti, ali mu je ovoga puta asistirao Bernardo Silva, da bi konačnih 6:2 postavio Mateo Kovačić u 72. minuti.

Tako je nemoćni Luton, tim s najskromnijim budžetom i imenima u Premier ligi, osjetio svu moć razljućenih zvijezda Manchester Cityja. Građani su tako izborili četvrtfinale FA Cupa.

Rezultat i strijelci:

Luton - Manchester City 2:6 (Clark 45', 52' / Haaland 3', 18', 40', 55', 58', Kovačić 72')