Olimpijske igre
0

Gimnastika: Zlatne medalje Kini i Poljskoj

FENA
Kineski predstavnici He Kexin i Chen Yibing bili su glavne zvijezde današnjeg dana gimnastičnih takmičenja u Pekingu, dok je u preskoku trijumfirao Poljak Leszek Blanik.

16-godišnja He Kexin osvojila je zlatnu medalju na dvovisinskim ručama na OI u Pekingu.

U najiščekivanijem finalu po spravama He Kexin i olimpijska prvakinja u višeboju Amerikanka Nastia Liukin zaradile su jednake ocjene - 16.725 bodova. No, zahvaljujući tzv. "tiebreak pravilu" zlato je pripalo Kineskinji, jer je Amerikanka imala niže ocjene za izvedbu.

Bronca je pripala Kineskinji Yang Yilin (16.650).

23-godišnji Kinez Chen Yibing osvojio je zlatnu medalju na karikama. Savršeno odrađenom vježbom zaradio je 16,600 bodova.

Srebro je pripalo njegovu sunarodnjaku Yang Weiju (16,425), koji već ima naslov olimpijskog prvaka u višeboju.

Bronzu je osvojio Ukrajinac Aleksander Vorobjov, dok je olimpijski viceprvak iz Atine Bugarin Jordan Jovčev završio na osmom mjestu.

Poljska je osvojila svoju prvu gimnastički medalju u Pekingu. Na preskoku je najbolji bio Leszek Banik. Srebro je pripalo Francuzu Bouhailu, a bronza Rusu Golotsutskovu.