EP u futsalu
75

Futsaleri Ukrajine napravili senzaciju i ubjedljivo savladali favorizovanu Srbiju

E. B.
Futsaleri Ukrajine su napravili senzaciju i ubjedljivo savladali favorizovanu Srbiju rezultatom 6:1.

U susretu drugog kola grupe ASrbija je imala ulogu favorita, već na poluvremenu je gubila sa 4:0.

Zvarič je u 2. minuti pogodio za 1:0, a potom je Vasić postigao autogol u 6. minuti. Abakšin u 15. i Černijavskij u 20. su pogodili za 4:0, a potom su u finišu drugog poluvremena postignuta još tri gola.

Zvarič je u 34. pogodio za 5:0, Korsun u 39. za 6:0, a konačnih 6:1 je postavio Tomić u istoj minuti.

Za četvrtfinale će Srbiji biti potrebna pobjeda Portugala nad Nizozemskom večeras, a zatim i pobjeda protiv Nizozemske u posljednjem kolu, uz pobjedu Portugala nad Ukrajinom.