Formula 1
0

VN Velike Britanije: Rosberg prvi, Wolff odvezla tek 4 kruga

Nijemac Nico Rosberg bio je najbrži na prvom slobodnom treningu uoči Velike nagrade Velike Britanije u Silverstoneu, 731 hiljadinki brži od timskog kolege iz Mercedesa Lewisa Hamiltona.

Trening je prekinut na 16 minuta nakon što je Felipe Massa slupao svoj Williamsov bolid, ali, srećom, bez težih posljedica.

Fernando Alonso bio je najbrži od ostatka društva, a njegov je najbolji krug bio 839 hiljadinski sporiji od Rosbergovog. Četvrto je mjesto zauzeo Red Bullov Daniel Ricciardo u Red Bullu, iako je on svoj trening bio prisiljen skratiti zbog problema s mjenjačem.

Šesto mjesto zauzeo je aktuelni prvak Sebastian Vettel sa zaostatkom od sekunde i 497 hiljadinki, dok je dugo iščekivani nastup Williamsove testne vozačice Susie Wolff znatno skraćen na samo četiri kruga zbog kvara motora. Bio je to prvi nastup neke vozačice na Grand Sprix vikendu poslije 22 godine.

Velika nagrada Velike Britanije deveta je po redu ovosezonska utrka Svjetskog prvenstva Formule 1. Drugi slobodni trening na rasporedu je u 15 sati.