Formula 1
0

VN Francuske: Raikkonenu druga pobjeda sezone

FENA
Finac Kimi Raikkonen u Ferrariju ostvario je na osmoj utrci sezone Svjetskog prvenstva Formule 1, Velikoj nagradi Francuske na stazi Magny-Cours, svoju drugu ovosezonsku pobjedu.

Finac je slavio s dvije sekunde i 414 hiljaditinki prednosti pred klupskim kolegom iz Maranella Felipeom Massom. Treće mjesto zauzeo je vodeći u ukupnom poretku, vozač McLarena Lewis Hamilton, kojem je to osmo uzastopno pojavljivanje na pobjedničkom postolju.

Hamilton je tako nakon dvije uzastopne pobjede ipak sišao s najviše stepenice.

Raikkonenu je ovo druga ovosezonska pobjeda i 11. najviša stepenica u karijeri, prvi put ove sezone slavio je u Australiji. Ovo je ujedno prvi put ove sezone da je Ferrari osvojio prvo i drugo mjesto. Dvostruki svjetski prvak i branitelj naslova Fernando Alonso završio je utrku na sedmom mjestu.

U ukupnom poretku i dalje vodi Hamilton sa 64 boda, a slijede Alonso (50), Massa (47), Raikkonen (42) i Nick Heidfeld (30).

Sljedeća utrka je Velika nagrada Britanije, a do kraja sezone još je devet utrka.