Formula 1
0

Rosberg pobjedom u Brazilu osvaja prvu titilu

FENA
Vozač Mercedesa Nico Rosberg osvojit će prvu šampionsku titulu u Formuli 1 ako pobijedi u predstojećoj utrci za Veliku nagradu Brazila.

Rosberg ima 349 bodova, 19 više od klupskog kolege Lewisa Hamiltona i potrebna mu je pobjeda da osvoji prvu šampionsku titulu u Formuli 1, bez obzira na plasman britanskog vozača, objavio je Sky Sports.

Postoji još opcija, u zavisnosti od plasmana vozača, pa Rosberg može da osvoji titulu i ako osvoji drugo mjesto, a Hamilton četvrto ili peto. Također, Rosberg će osvojiti titulu i ako zauzme treće mjesto u Brazilu a Hamilton šesto ili sedmo, prenosi B92.

Ako trostruki svjetski prvak Hamilton pobijedi u Brazilu, šampionat će biti odlučen u posljednjoj utrci u Abu Dabiju 27. novembra.

Pretposljednja utrka u šampionatu na programu je u nedjelju u 17.00 sati na stazi Interlagos u Brazilu.

Ekipa Mercedesa je ranije odbranila titulu u konkurenciji konstruktora.