Spa-Francorchamps
25

Lewis Hamilton slavio u uzbudljivoj utrci na Velikoj nagradi Belgije

Britanski vozač Lewis Hamilton je slavio u uzbudljivoj utrci na Velikoj nagradi Belgije voženoj na stazi Spa-Francorchamps.

Vozač Mercedesa je utrku startao sa prve pozicije i tokom utrke je konstantno bio u prednosti nad vozačem Ferrarija Sebastianom Vettelom koji mu je stalno bio "za petama", ali je na kraju ipak zauzeo drugo mjesto.

Osim velike borbe dvojice najboljih vozača današnjice utrku u Belgiji je obilježio i sudar vozača Force Indije u 29. krugu, kada je na Eau Rougeu Sergio Perez udario u Estebana Ocona.

No, ni safety car nije pomogao Vettelu da prestigne Hamiltona iako je desetak krugova prije kraja bio unutar jedne sekunde.

Treće mjesto je zauzeo Daniel Ricciardo iz Red Bulla, dok je njegov timski kolega Max Verstappen odustao šesti put ove godine.

Najveći gubitnik dana je Valtteri Bottas koji je prije izlaska safety cara na stazu bio na trećem mjestu, ali osim Ricciarda prestigao ga je i Kimi Raikkonen u Ferrariju koji je zauzeo četvrto mjesto na kraju trke.

U generalnom poretku Vettel sada ima samo sedam poena prednosti nad Hamiltonom (220 - 213).

Naredna utrka je za sedam dana u Monzi na Velikoj nagradi Italije.