dijeljenja
Lewis Hamilton pobijedio u izuzetno uzbudljivoj utrci u Silverstoneu Lewis Hamilton (Foto: EPA-EFE)
Lewis Hamilton je slavio na Velikoj nagradi Velike Britanije koja je danas održana u Silverstoneu.
Vozač Mercedesa je slavio na domaćem terenu pred 140.000 gledatelja, a do trijumfa je došao fenomenalnom strategijom.

Njegov timski kolega Valtteri Bottas je krenuo sa prve startne pozicije i vodio je ispred njega. Finac je otišao u boks na zamjenu guma i stavio je srednje tvrde gume, a Hamilton je ostao na stazi.

Nakon što je Antonio Giovinazzi u 20. krugu izletio sa staze safety car je izašao, a Hamilton je to iskoristio, ušao u boks po tvrde gume na kojima je i završio utrku.

U 38. krugu desio se veliki incident kada se u borbi za treće mjesto Sebastian Vettel u Ferrariju zabio u Maxa Verstappena i upropastio utrku obojici.

Hamilton je rutinski priveo utrku kraju uz osvojen dodatni bod za najbrži krug utrke, Bottas je odbranio drugo mjesto, dok se na podij uspio popeti i Charles Leclerc u Ferrariju.

Četvrto i peto mjesto pripalo je vozačima Red Bulla Pierreu Gaslyju i Verstappenu. Šesti je bio Carlos Sainz (McLaren), sedmi Daniel Ricciardo (Renault), osmi Kimi Raikkonen (Alfa Romeo), deveti Danijel Kvijat (Torro Rosso), a deseti Nico Hulkenberg (Renault). Vettel je utrku završio tek na 16. mjestu.

Hamiltonu je ovo bila šesta pobjeda na Velikoj nagradi Velike Britanije čime je postao rekorder.