Formula 1
27

Lewis Hamilton najbrži na testiranjima u Barceloni

Mercedesov vozač Lewis Hamilton bio je najbrži na današnjim predsezonskim testiranjima u Barceloni uoči prvenstva Formule 1.

Svjetski prvak je ostvario vrijeme od 1:19,333 minuta i bio je brži za 0,5 sekundi od vozača McLarena Stoffela Vandoornea, odnosno 0,9 sekundi od Sebastiana Vettela iz Ferrarija.

Vozač Hassa, Kevin Magnusen bio je četvrti, dok je peto mjesto zauzeo Fernando Alonso iz McLarena.

Inače, uslovi za vožnju u Barceloni danas su bili bolji u odnosu na prethodna tri dana, kada je bilo hladnije i kada su dijelovi staze bili prekriveni snijegom.

Posljednja predsezonska testiranja obavit će se od 6. do 9. marta također u Barceloni.

Podsjetimo, prvenstvo Formule 1 počinje 25. marta trkom za Veliku nagradu Australije.