97

Hamilton slavio na Hungaroringu i odlazi na ljetnu pauzu sa 24 boda prednosti nad Vettelom

Lewis Hamilton (Foto: EPA-EFE)
Vozač Mercedesa Lewis Hamilton je slavio ona Velikoj nagradi Mađarske voženoj na Hungaroringu.

Aktuelni svjetski prvak je startao sa prvog mjesta i rutinski je trijumfovao 67. put u karijeri i peti put ove sezone.

Na drugom mjestu je završio Sebastian Vettel, a na trećem Kimi Räikkönen. Vozači Ferrarija su u samom finišu utrke prestigli Valtterija Bottasa.

Bottas je na kraju ispao najveći tragičar. Vozač Mercedesa je najprije prilikom borbe sa Vettelom pet krugova prije kraja udario u Nijemca i tom prilikom mu je oštećeno prednje krilo.

To nije Fincu bilo dovoljno, te se dva kruga prije kraja u prvoj krivini zakucao direktno u Daniela Ricciarda, no vozač Red Bulla ga je na kraju uspio prestići i doći do četvrtog mjesta.

Hamilton je povećao prednost u ukupnom poretku nad Sebastianom Vettelom na čak 24 boda. Britanac ima 213, a Nijemac 189 osvojenih bodova.

Sada najbržim vozačima svijeta slijedi ljetna pauza, a naredna utrka je na rasporedu 26. augusta u Belgiji na legendarnoj stazi Spa-Francorchamps.

Poredak VN Mađarske: 1. Hamilton, 2. Vettel, 3. Räikkönen, 4. Riccardo, 5. Bottas, 6. Gasly, 7. Magnussen, 8. Alonso, 9. Sainz, 10. Grosjean...