sport
0

FK Sarajevo u finalu Kupa BiH

Sarajevo-X/NINA
Fudbaleri Sarajeva su danas na svom terenu pobijedili ekipu Slavije s 3:1 i postali prvi finalisti Kupa BiH.

Prvi pogodak je pao u 26. minuti zahvaljujući Šariću. Tim pogotkom Sarajevo je povećalo ukupnu prednost na 3:0, što se pokazalo nedostižnim za goste.

U drugom poluvremenu gledatelji su vidjeli još tri pogotka, i to u razmaku od pet minuta. Prvo je Simić u 66. minuti odlično iskoristio pogrešku Maksumića i matirao golmana Sarajeva Dragovića za 1:1, zatim je Pelak u 68. minuti odličnim udarcem s preko dvadeset metara savladao Krstajića, a treći gol za domaće u 71. minuti djelo je povratnika u ekipu Alena Avdića.

ŠIROKI U FINALU KUPA BiH UNATOČ PORAZU PROTIV ZRINJSKOG

U dosta mučnoj atmosferi fudbaleri Širokog Brijega, iako su izgubili od mostarskog Zrinjskog 2:1, izborili su plasman u finale nogometnog Kupa BiH. Mostarcima pobjeda nije bila dovoljno zbog zaostatka iz prve utakmice (0:1).