sport
0

FDS liga 8: KK Bosna ASA BHT - KK Igokea 102:79

KKBosna.com/Sarajevo-x.com
Košarkaši Bosne ASA BHT sinoć su u Sarajevu savladali Igokeu iz Aleksandrovca rezultatom 102:79 u zaostalom susretu 6. kola «FDS lige 8» BiH i tako osigurali prvu poziciju uoči doigravanja.

KK Bosna u polufinalu play-offa će se sastati sa mostarskim Zrinjskim, a prva utakmica igraće se već u subotu (13. maj) u Sarajevu.

Košarkaši Bosne u duel sa Igokeom ušli su maksimalno motivisani, željini da se gostima revanširaju za poraz iz prvog dijela sezone (71:83) pa je takva igra urodila plodom već u 4. minutu kada je na semaforu stajalo 16:4. Gosti su se u prvom dijelu približili na šest koševa u 7. minutu (19:13), ali je to bilo sve što su učinili, jer je Bosna preko raspoloženih Edina Bavčića (ukupno 31 poena) i Nenada Markovića (22) stigla do razlike od 15 poena, nakon prvih deset minuta (33:18). Zanimljivo je istaći podatak da je Bavčić od 33 koša domaćina ubacio čak 15. Ni drugi period nije ponudio ništa novo, osim nove glavobolje stručnom štabu Bosne. Naime, u 15. minutu Tomislav Tomović, kojem je ovo bila prva utakmica nakon duže pauze, obnovio je povredu koljena i morao je napustiti parket. To kao da je malo poljuljalo redove domaćina pa su Aleksandrovčani na odmor otišli sa «svega» osam koševa zaostatka (50:42). Ipak, nevolja sa Tomovićem, pokazaće se kasnije, bila je samo motiv više našim igračima da «stisnu zube» i «ubace u petu». Bavčićeve dvije uzastopne trojke podigle su Bosninu prednost na 11 poena (58:47), a još jedna trica bila je dovoljna za +19 u 28. minutu (76:57), da bi se u posljednju dionicu ušlo sa istom razlikom (80:61). Tada su i igrači Igokee bili svjesni da će teško izbjeći poraz. Publika je skočila kada je Perković kod rezultata 97:76 pogodio trojku čime je Bosna stigla do 100 poena i zasluženih bodova kojima je osigurala prvo mjesto u Grupi «A».

Bosna ASA BHT 102 33:18, 17:24, 30:19, 22:18 Igokea 79

Mala dvorana KSC «Skenderija» u Sarajevu. Gledalaca: 1.200. Sudije: Petar Obradović (Čapljina), Edin Husarić (Tuzla), Saša Babić (Banja Luka). Pet ličnih grešaka: Powell (Bosna ASA BHT), Đurić (Igokea).

BOSNA ASA BHT: Marković 22, Tomović, Kovačević 4, Kadić, Bavčić 31, Damjanović 1, Zimić, Đedović, Powell 7, Perković 6, Vasiljević 17, L. Williams 14.

IGOKEA: Vujačić 2, Kobale 12, Đurić 2, Bulatović 17, Đurica, Stevović 11, Ćup 5, Rakočević 19, Becin 2, Jovanović, Čubrilović, Zirojević.