Eurokup u Mađarskoj
0

"Fantomi" ubjedljivo bolji od nacionalnog tima Grčke

Sarajevo-x.com
Odbojkaški klub invalida "Fantomi" zabilježio je novu pobjedu u okviru drugog kola Eurokupa, koji se održava u Mađarskom gradu Nyiregyhaza. Ovoga puta nadmašili su nacionalni tim Grčke s ubjedljivih 3:0 (25:9; 25:14 i 25:12).

Za razliku od jučerašnjeg meča protiv ekipe "Banje Luke", aktuelni prvak BiH i Evrope protiv Grka je držao utakmicu pod kontrolom i nije dozvolio protivniku da se rezultatski približi.

"Jučerašnji treći set sa 'Banjom Lukom' bio je upozorenje koje su igrači ozbiljno shvatili i odigrali sva tri seta na podjednako visokom nivou. Ovom pobjedom korak smo bliže plasmanu u polufinale", rekao je nakon utakmice Sead Mršo, pomoćni trener OKI "Fantomi".

U ostalim susretima drugog kola ruski "Rodnik" je savladao "Banju Luku" 3:0, a domaći "Piremon" bio bolji od "Leverkusena" 3:1.

Večeras u 18 sati "Fantomi" igraju protiv domaćina, ekipe "Priemona".