0

Dva zlata za Njemačku

FENA
Arnd Peiffer
Nijemci Arnd Peiffer u muškoj te Magdalena Neuner u ženskoj konkurenciji osvojili su naslove svjetskih prvaka u sprintu u biatlonu na Svjetskom prvenstvu u Hanti-Mansijsku u Rusiji.

Peiffer je 10 kilometara prešao za 24 minute i 34 sekunde pogodivši devet od 10 meta zbog čega je trčao jedan kazneni krug od 150 metara. Srebrnu medalju osvojio je Francuz Martin Fourcade s 13 sekundi zaostatka i dva promašaja, a bronzanu Norvežanin Tarjei Boe s 25.2 sekunde zaostatka uz jedan promašaj.

Neuner je stazu od 7,5 km prešla za 20:31.2 minuta uz svih 10 pogodaka. Srebrno odličje osvojila je Finkinja Kaisa Makarainen s 12.2 sekunde zaostatka uz također svih 10 pogodaka, a bronza je pripala Slovakinji Anastaziji Kuzmini koja je za Neuner zaostala 40 sekundi uz jedan promašaj.