Snalazi se i u napadu
70

Dedić igra u vrhunskoj formi, fantastičnom partijom donio je Salzburgu novu pobjedu

Amar Dedić (Foto: Salzburg)
Nogometaši Salzburga pobijedili su u gostima u 4. kolu austrijske Bundeslige ekipu Hartberga rezultatom 5:1, a sjajnu partiju pružio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Amar Dedić.

Već u 16. minuti utakmice naš 21-godišnji bek je asistirao Gloukhu za vodstvo Salzburga, ali je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 1:1 nakon što je u sudijskoj nadoknadi pogodio Entrup.

Samo što se krenulo u drugom poluvremenu sa centra, Konate je ponovo doveo Salzburg u vodstvo, a onda je uslijedio nastavak Dedićevog showa.

Prvo je u 50. minuti pogodio na asistenciju Pavlovića, a onda je iskoristio dodavanje Gourna-Douatha u 64. za svoj novi pogodak. Koita je u 76. minuti postavio konačnih 5:1 za Salzburg.

Dobra forma Dedića sigurno može radovati novog selektora reprezentacije BiH Mehu Kodru koji će u utorak objaviti spisak igrača za kvalifikacione utakmice s Lihtenštajnom i Islandom.

Inače, Salzburg je prvi u Bundesligi nakon četiri kola s maksimalnim učinkom, dok je Hartberg na sedmoj poziciji.