Tour de France
0

Contadoru drugi naslov

Španjolac Alberto Contador(26) pobjednik je najprestižnije svjetske biciklističke utrke, Tour de Francea. Ukupnu prednost Contador je rutinski sačuvao i u posljednjoj 21. etapi.

Španjolski je biciklist, član momčadi Astane, svoj drugi naslov pobjednika Tour de Francea (prvi je osvojio 2007.) osvojio praktički još u subotu kada se othrvao protivnicima u brdskoj etapi od Montemilara do Mont Venouxa i zadržao prednost od 4 minute i 11 sekundi ispred prvog pratitelja Andyja Schlecka.

U posljednjoj etapi dugoj 164 kilometra od Montereau-Fault-Yonnea do Pariza slavio je Britanac Matrk Cavendish, član Team Columbije u vremenu 4h:02.18 ispred Australca Marka Renshawa i Amerikanca Tylera Farrara. Contador je u cilj ušao na 96. mjestu u pelotonu, te je tako u ukupnom poretku pobijedio ispred Luksemburžanina Schlecka i Amerikanca Lancea Armstronga.