sport
6

Članovi karate kluba Hase Karate osvojili pet medalja u Bosanskom Brodu

Ekipa karate kluba Hase Karate Do je u nedjelju na takmičenju održanom u Bosanskom Brodu osvojila pet medalja.

Ekipa kluba koju čine Nermin Bošnjak, Denis Hodžić, Kenan Lišić, Ismail Kulalić, Kenan Bašić i Ajla Ferhatović, nastupila je u Bosanskom Brodu na pozivnom turniru na kojem je učestvovalo 18 karate klubova i 350 takmičara iz BiH i inostranstva.

Na ovom turniru su takmičari pomenutog kluba osvojili pet medalja i to dvije zlatne, jednu srebrenu i dvije bronzane. Zlatnu medalju osvojili su Lišić i Hodžić u borbama pojedinačno srebrenu medalju osvojio je Bošnjak, dok su bronzanu medalju takođe ru borbama pojedinačno osvojili Ferhatović i Bašić.

Ovo je bila još jedna provjera takmičara i takmičarki pred odlazak na Evropsko prvenstvo i Svjetski kup u Istanbul, koji se održavaju od 22. do 26. oktobra ove godine. Svi članovi ekipe imali su veoma dobre nastupe i potvrdili su dobru formu.

Do polaska na put ostaju jos samo taktičko tehničke pripreme koje će se odvijati u sali kluba, a zbog eventualnih povreda otkazani su nastupi na svim pozivnim turnirima.