0

Casey Stoner osvojio Veliku nagradu Češke

FENA
Casey Stoner
Australski motociklist Casey Stoner pobjednik je 11. utrke sezone u kraljevskoj klasi Moto GP šampionata, Velikoj nagradi Češke.

Stoner je u Brnu došao do šeste pobjede u sezoni, a 36. ukupno.

Uz vozača Repsol Honde na podijumu su se našli njegov timski kolega Andrea Dovizioso i Marco Simoncelli na San Carlo Hondi Gresini.

Stoner je iskoristio odustajanje Danija Pedrose, ali i loše izdanje aktuelnog prvaka Jorgea Lorenza, koji je na kraju bio četvrti. Australac je tako svoju prednost u generalnom plasmanu povećao na 32 boda.

Ovogodišnji Moto GP šampionat nastavlja se Velikom nagradom Indianapolisa 28. augusta.

U klasi Moto 2 pobijedio je Italijan Andrea Iannone, ispred Španca Marca Marqueza i Nijemca Stefana Bradla, koji je zadržao vodstvo u generalnom plasmanu.

Pobjednik u klasi do 125 kubika bio je Nijemac Sandro Cortese. Drugo mjesto osvojil je Francuz Johann Zarco, a treće Španac Alberto Moncayo. Vodeći u generalnom plasmanu Španac Nicolas Terol odustao je zbog kvara na motoru.