Caeleb Dressel i Emma McKeon najuspješniji sportisti na Olimpijskim igrama u Tokiju

E. B.
Caeleb Dressel i Emma McKeon (Foto: EPA-EFE)
Američki plivač Caeleb Dressel i australska plivačica Emma McKeon su najuspješniji sportisti Olimpijskih igara u Tokiju.

Dressel (24) je osvojio čak pet zlatnih medalja u šest utrka u kojim je nastupio.

Dressel je postao olimpijski prvak na 50 i 100 metara slobodno (postavio olimpijske rekorde 21.07 i 47.02 sekundi), 100 metara leptir (postavio svjetski rekord 49.45 sekundi), te je bio zlatni u američkim muškim štafetama 4x100 metara slobodno i 4x100 metara mješovito.

McKeon (27) je osvojila čak sedam medalja - četiri zlata i tri bronze.

Ona je slavila na 50 i 100 metara slobodno (postavila olimpijske rekorde 23.81 i 51.96 sekundi), te u ženskim štafetama 4x100 metara slobodno (novi svjetski rekord 3:29.69) i 4x100 metara mješovito (novi olimpijski rekord 3:51.60).

McKeon je završila na trećem mjestu na 100 metara leptir, u ženskoj štafeti na 4x200 metara slobodno te u mix štafeti na 4x100 metara mješovito.