Osvojio zlato
39

Toni Miletić pobjednik U21 Evropa kupa

Bh. džudista Toni Miletić je na U21 Evropa kupu u Mađarskoj osvojio zlatnu medalju.

U21 Evropa kup se održava u Paksu u Mađarskoj, a naš Miletić je u kategoriji do 90 kg osvojio prvo mjesto i okitio se zlatnom medaljom.

Ovom pobjedom se MIletić probio u sam vrh svjetske U21 ranking liste.

Atom kup, Evropski U21 judo kup jedno je od najjačih takmičenja u svijetu za takmičare do 21 godinu.

Uspješan nastup imao je i Almin Šljivo u kategoriji do 81 kg te je zauzeo 7. mjesto, dok su Hadis Jerlagić u kategoriji do100 kg i Domagoj Marić u kategoriji do 90kg eliminisani u prvom kolu.

U nedjelju se očekuje nastup Aleksandre Samardžić u kategoriji do 70 kg i Ivana Jozeljića u kategoriji do 66 kg.

Uz naše reprezentativce u Paksu su predsjednik i selektor JSBIH Branisalav Crnogorac, naša reprezentativka Larisa Cerić, koja je na ovom takmičenju u ulozi trenera, a tu je i trener Željko Zadro.