270

Taekwondoisti Novog Grada uspješni u Beogradu, Ejla Makaš nakon povrede donijela srebro

H. H.
Ejla Makaš (Foto: Facebook)
Prethodnih dana u Beogradu je održan taekwondo tunir "Galeb Belgrade Trophy - Serbia Open 2022", a takmičari Taekwondo kluba Novi Grad ostvarili su veoma zapažene rezultate.

Perspektivna bh. takmičarka Ejla Makaš osvojila je srebrenu medalju u konkurenciji kadetkinja do 37 kilograma, a bio je to njen prvi nastup nakon nezgodne povrede noge, čime je najavila povratak u pravu formu uoči Evropskog prvenstva na Malti.

Makaš je prethodno osvojila G2 taekwondo turnir "Ramus Sofia Open", čime je još jednom je potvrdila da je jedna od najvećih nada bh. sporta.

U konkurenciji kadeta srebro je osvojio i Emin Demić, Laura Kujačić je stigla do bronze, a Hena Melez do zlatne medalje. U konkurenciji juniorki Džejna Hamzić je osvojila srebro, a takmičari Taekwondo kluba Novi Grad danas su osvojili još dvije medalje.

U konkurenciji seniora i seniorki Nedžad Husić je osvojio srebro, dok je Katarina Kraišnik stigla do bronze.