Novi uspjeh
486

Karatista Anes Bostandžić osvojio srebrnu medalju na turniru u Parizu

Bh. karatista Anes Bostandžić osvojio je srebrenu medalju na Karate 1 - Premier liga turniru u Parizu.

Bio je to prvi turnir najvišeg ranga ove sezone na kojem je nastupilo 376 takmičara iz 61 države. Budući da je učestvovanje u Premier ligi ograničeno na maksimalno 32 sportista po kategoriji, Premier liga u 2024. godini postiže prekretnicu za sport jer su prijave za turnir u Parizu dosegle puni kapacitet u svim kategorijama.

Član karate kluba Champion s Ilidže je napravio sjajan posao. Eliminacijski dio turnira prema round-robin sistemu je održan u petak i subotu, dok je nedjelja ponudila borbe u nokaut fazi.

Bostandžić je nastupio u kategoriji +84 kilograma te je završio prvi krug turnira na prvom mjestu pobijedivši aktuelnog prvaka Evrope Anđela Kvesića.

Nakon toga je savladao i Chen Yi-Ana s Tajlanda, dok je na meču protiv Grka Athanasiosa Nikopoulosa remizirao.

Anes je u eliminacijskim borba prošao predstavnika Saudijske Arabije Sanada Sufyanija 2:1, dok je u polufinalu savladao Ryzvana Talibova iz Ukrajine 4:1.

Na kraju je u finalnoj borbi Tarek Mahmoud iz Egipta bio bolji 3:1. Tarek je trenutno prvoplasirani u ovoj kategoriji na svjetskoj karate listi.