U dobroj formi
168

Fetahović osvojio prvo mjesto na Evropa kupu, slijede kvalifikacije za Tokio

Fetahović na pobjedničkom postolju
Sarajevski bokser Adem Fetahović (24) osvojio je prvo mjesto na "Trećem Europa Cupu" održanom proteklog vikenda u Bijeljini i Brčkom.

Fetahović se takmičio u kategoriji welter (69 kg) te je impresionirao u finalu protiv ruskog državnog prvaka Sergeja Sobilinskija, što je bio i najzanimljiviji meč trećeg dana takmičenja.

Naš bokser je pobijedio podijeljenom odlukom sudija, što znači da je Fetahović u vrhunskoj formi pred kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre, koji će se održati u Londonu početkom marta ove godine.

Podsjetimo, najbolji bh. takmičar u amaterskom (olimpijskom) boksu se priključio državnom timu još 2014. godine i od tada je ostvario nekoliko dobrih međunarodnih rezultata te je osvojio nekoliko manjih turnira.

Bio je blizu da se kvalifikuje na Olimpijske igre u Riju 2016. godine, a popravni će imati ubrzo za mjesto koje vodi u Tokio.