309

Ejli Makaš zbog povrede izmakla medalja na SP u taekwondou u Bugarskoj

H. H.
Ejla Makaš na SP u Bugarskoj
Prethodnih dana u Bugarskoj je održano Svjetsko taekwondo prvenstvo za kadete i juniore, a perspektivna bh. takmičarka Ejla Makaš imala je zapažen nastup, iako joj je medalja zamalo izmakla.

Članica Taekwondo kluba Novi Grad odradila je tri sjajne borbe u konkurenciji kadetkinja do 37 kilograma, ali nažalost povreda noge koju je zadobila u drugom meču spriječila je da napravi iskorak i osvoji željenu medalju.

Makaš je u borbi za medalju sa predstavnicom Francuske dala sve od sebe uprkos povredi, ali je u posljednjim sekundama treće runde izgubila 9:8 i u ukupnom zbiru poražena je sa 2:1, te je tako na kraju zauzela 5. mjesto.

Podsjetimo, Ejela Makaš je prije nekoliko mjeseci osvojila G2 taekwondo turnir "Ramus Sofia Open", čime je još jednom je potvrdila da je jedna od najvećih nada bh. sporta.