Veliki uspjeh
557

Dvije srebrne medalje za BiH na Evropskom taekwondo prvenstvu u Sofiji

U glavnom gradu Bugarske Sofiji u toku je Evropsko taekwondo prvenstvo za juniore i seniore, a naša reprezentacija je zabilježila zapažen uspjeh.

Drugog dana takmičemja, u petak, naša taekwondo reprezentacija je u juniorskoj konkurenciji osvojila dvije srebrne medalje.

Evropski taekwondo viceprvaci su postali Muhamed Džinović i Faris Svraka.

Džinović, član KBS Tigar iz Cazina,u kategoriji do 50 kg pobjedivši predstavnike Irske, Rusije, Gruzije, a u finalu je izgubio od predstavnika Slovenije.

Svraka, član KBV TAEKYON iz Sarajeva u jako teškoj konkurenciji od 35 boraca, u kategoriji do 68 kg , uspio je pobijediti predstavnike Škotske, Gruzije, Bjelorusije, Norveške, te je u finalu izgubio od predstavnika Rusije.

Danas (subota) nastavlja se takmičenje u seniorskoj konkurenciji gdje naša reprezentacija očekuje mnogo uspjeha.