sport
0

Boks: Marko Tomasović najbolji borac memorijala "Hakija Turajlić"

FENA
Hrvatski reprezentativac Marko Tomasović proglašen je za najboljeg borca 12. međunarodnog bokserskog memorijalnog turnira "Hakija Turajlić", koji je u protekla tri dana održan u maloj dvorani KSC Skenderija.

U finalnom meču u teškoj kategoriji, preko 91 kg, Tomasović, koji se priprema za nastup na olimpijskom turniru u Pekingu, na poene je savladao reprezentativca Slovenije Roka Urbanca sa 23:10.

U nedjelju su održani finalni mečevi u devet borbi, u kojim su bosnaskohercegovački bokseri osvojili dva prva mjesta. Zlatne medalje osvojili su Nebojša Rozić (član Slavije) u kategoriji do 54 kg i Ismet Žerić (Bihać) do 60 kg.

Stručni žiri za najboljeg tehničara turnira proglasio Almira Škrijelja iz Crne Gore, dok su najborbeniji par bili Jeton Plakaj (Kosovo) i Džemal Bošnjak BiH).

Na memorijalu, kojeg je uspješno organizirao Bokserski savez BiH, sudjelovalo je 40 boksera iz 11 zemalja - Katar, Njemačka, Makedonija, Ujedinjeni Arapski Emirati, Hrvatska, Švicarska, Slovenija, Kuvajt, Crna Gora, Kosovo i BiH.

Ovogodišni turnir nastavio je kontinuitet jakog i kvalitetnog takmičenja, koje se nalazi u kalendaru Evropske bokserske asocijacije (EABA).

Rezultati finala (po kategorijama):

do 54 kg: Nebojša Rozić (BiH) - Marko Đurić (BiH) 2:0 (25:12); do 57 kg: Almir Škrijelj (CG) - Jasmin Rizvić 2:0 (34:13); do 60 kg: Ismet Žerić (BiH) - Adnan Hadžihajdić (BiH) 2:0 (16:7); do 69 kg: Pesić Bojan (CG) - Kerim Bosstan (Slo) 2:0 (bez borbe); do 64 kg: Rasim Šabani (Kos) - Stevo Zolak (BiH) 2:0 (30:17); do 75 kg: Ante Čepo (Hrv) - Stefe Rochusberger (Švi) 2:0 (23:11); do 81 kg: Jeton Plakaj (Kos) - Džemal Bošnjak (BiH) 2:0 (24:17); do 91 kg: Ramil Furalijev (Njem) Dmitar Taško (Mak) 2:0 (35:23); preko 91 kg: Marko Tomasović (Hrv) - Rok Urbanc (Slo) 2:0 (23:10).