0

Bimal Jedinstvo u Mejdanu pobijedilo Slobodu

Piše: M. N.
(Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
U okviru 14. kola Premijer lige za odbojakšice, večeras je u Tuzli domaća Sloboda poražena od višestrukih prvakinja BiH, ekipe Bimal Jedinstva iz Brčkog rezultatom 0:3 (18:25, 9:20, 20:25).

Najljepši dio utakmice bio je prvi set u kojem su se ekipe smjenjivale u vodstvu. Sloboda je vodila 12:7, ali su Brčanke serijom 0:6 preokrenule rezultat u svoju korist i prednost su povećavale za konačnih 18:25.

U drugom setu gošće su vrlo brzo povele 1:7, uz dobru igru Arijane Okuke, Dijane Vasić i ostalih igračica, te je ovaj set trajao manje od 20 minuta - 9:25.

U trećem su domaće igračice zaigrale angažovanije, dobrim dijelom su bile u rezultatskom egalu, da bi kod rezultata 17:20 Brčanke osvojile nekoliko poena u nizu i utakmicu su mirno privele kraju za ubjedljivih 0:3.

Ovo je 13. pobjeda Bimal Jedinstva i na tabeli su druge iz ekipe Gacka sa 38 bodova, dok je Sloboda ostala na 7. mjestu sa 14 bodova.