643

BiH pobijedila Kazahstan i plasirala se u polufinale SP-a u sjedećoj odbojci

N. K.
Novo slavlje bh. odbojkaša (Foto: Dino Šečić/World Paravolley)
Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva koje se ove godine održava u Sarajevu.

Naši momci su u današnjem četvrtfinalu bili bolji od selekcije Kazahstana koja je na momente pružala žestok otpor bh. odbojkašima.

Na kraju je rezultat bio 3:0, po setovima 25:12, 26:24, 25:18.

Prvi set su bh. odbojkaši bez većih problema riješili u svoju korist, a Kazahstanci su se probudili u drugom dijelu drugog seta kada su sustigli veliku prednost i preokrenuli rezultat.

Imali su i set loptu, ali naša selekcija ponovo tada pokazuje kvalitet i novim preokretom osvaja drugi set i dolazi na korak do pobjede. U trećem setu, BiH je ponovo bila daleko bolji rival i na kraju su naši momci slavili zasluženu pobjedu.

BiH će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela između Egipta i Njemačke, a ovaj meč se igra večeras u 19:00 sati.

U drugom polufinalu sastaju se Iran i Brazil koji su ranije danas izbacili Sjedinjene Američke Države i Ukrajinu.