Solidan rezultat
0

Biatlonac Aleksa Vuković 26. na Zimskim olimpijskim igrama mladih u Lozani

FENA
Nakon šest dana takmičenja na 3. zimskim olimpijskim igrama mladih (YOG) u švicarskoj Lausanni nastupe je završilo pet od ukupno devet predstavnika Bosne i Hercegovine.

Najbolji plasman zabilježio je biatlonac Aleksa Vuković koji je utrku na 12,5 km završio na 26. mjestu sa samo četiri sekunde zaostatka iza pobjednika Rusa Olega Domičeka. U konkurenciji 98 prijavljenih takmičara nastupula su još dva bh. predstavnika - Uroš Lalović i Davor Škipina, koji su utrku završili na 90. odnosno 95. mjestu.

U utrci u biatlonu na 7,5 km sprint Uroš Lalović bio je 79., Davor Škipina 86., dok Aleksa Vuković nije završio utrku.

U aplskom skijanju Alen Bičakčić zauzeo je 46. mjesto u veleslalomu, dok u slalomu nije završio utrku, kao i Esma Alić u obje discipline.

Preostali bh. takmičari Đorđe Santrač, Vesna Pantić i Sara Plakalović u ski trčanju i sankaš Hamza Pleho svoje nastupe očekuju 17. i 18. januara.

Na igrama učestvuje rekordnih 1.872 mladih takmičara i takmičarki, uzrasta od 15 do 18 godina, iz 79 država.