sport
0

Bh. džudista Ibro Miladin pobjednik "Kupa Dubrovnika"

FENA
Bosanskohercegovački reprezentativac u judou Ibro Miladin pobjednik je 16. međunarodnog turnira "Kup Dubrovnika".

Član sarajevske Bosne u finalnom meču savladao je domaćeg borca Boška Tripala u kategoriji više od 100 kg.

Pored zlata Ibre Miladina bh. takmičari u Dubrovniku su još osvojili četiri bronzana odličja: Jadranko Jahić (u kategoriji do 100 kg), Mirza Hasanbegović (do 90 kg), Eldin Omerović (do 81kg) i Stefan Majdov (do 73 kg), dok su mladi reprezentativci Muris Ismailović (do 90 kg) i Vehbija Aljić (do 100 kg) zauzeli 7. mjesta.

Selektor judo reprezentacije BiH Branislav Crnogorac istakao je da je od Miladina očekivao prvo mjesto, obzirom da je on u ovoj godini ostvario izvanredne rezultate, postavši univerzitetski prvak Evrope, dok je na Evropskom kupu bio drugi.

Također je zadovoljan i mladim reprezentativcima koji su osvojili medalje i plasmane, te pokazali svoj potencijal za naredna velika takmičenja, saopćeno je iz Judo saveza BiH.