25

Bayern siguran protiv Furtha, prekinut nevjerovatan golgeterski niz Lewandowskog

H. H.
Bayern je stigao do pete uzastopne pobjede (Foto: EPA-EFE)
U 6. kolu njemačke Bundeslige Bayern je kao gost pobijedio Furth rezultatom 3:1, a meč će ostati upamćen i po tome što je prekinut veliki golgeterski niz Roberta Lewandowskog.

Bayern je poveo već u 10. minuti kada je Muller načeo mrežu domaćih, a pitanje pobjednika riješeno je praktično u 31. minuti lijepim golom Kimmicha za 2:0, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Ipak, na startu drugog poluvremena u 48. minuti, Bayern je ostao s igračem manje nakon isključenja Pavarda. No ni to nije zaustavilo Bavarce koji su u 64. minuti autogolom Griesbecka stigli do vodstva 3:0.

Do kraja susreta Furth je uspio ublažiti poraz golom Ittena u 88. minuti za konačnih 3:1.

Robert Lewandowski u ovome meču nije uspio zatresti mrežu, čime je prekinuta njegova velika serija od 19 uzastopnih utakmica u svim takmičenjima u kojima je postizao golove za Bayern.

Bayern će u narednom kolu dočekati Eintracht iz Frankfurta, dok je Furth gost Kolnu.