sport
2

Balkansko prvenstvo: Pezera i Olimpijadu dijelilo 28 cm, Malkočeviću novi dvoranski državni rekord

U Istanbulu se održalo Balkansko prvenstvo u dvorani. Nastupilo je ukupno 16 reprezentacija.

Odlične nastupe imali su naši mladi atletičari, Mesud Pezer i Rusmir Malkočević. Mesud Pezer je osvojio srebrnu medalju u bacanju kugle sa hicem 20,22 metra, što je slabije za samo 28 centimetara od norme za Olimpijske igre.

Rusmir Malkočević je nastupio u trci 400 metara. U ukupnom plasmanu završio je na petoj poziciji, istrčavši novi državni dvoranski rekord, 48,82 sekundi.

U trci na 400 metara još je nastupio Borislav Dragoljević, a završio je na 15. poziciji s vremenom 50,96 sekundi.

Predstavnik na 800 metara bio je Abedin Mujezinović. Dionicu je istrčao za 1:54,58, što je u konačnici bilo dovoljno za 12. poziciju.

U disciplini skok u dalj nastupila je Tanja Marković. Zauzela je devetu poziciju skočivši 5,63 metara.

Štafeta 4x400 metara je nastupila u sastavu Rusmir Malkočević, Semir Avdić, Abedin Mujezinović i Borislav Dragoljević i na kraju su završili na četvrtoj poziciji sa vremeno 3:20,86 koje je za 36 stotih dijelova slabije od vremena koje je bilo potrebno za medalju.