Teška konkurencija
254

Tuka završio na pretposljednjem mjestu i ostao bez finala EP-a

Amel Tuka (Foto: E. M./Klix.ba)
Najbolji bh. atletičar Amel Tuka na pretposljednjem mjestu završio je polufinalnu trku na 800 metara na Evropskom prvenstvu u Berlinu te se nije uspio plasirati u finale.

Tuka je imao dosta jaku konkurenciju u svojoj grupi, a još prije početka prvenstva istakao je da nije potpuno spreman i da je povreda iz Rima ostavila utjecaja na njega.

Prvo mjesto u ovoj grupi osvojio je Šveđanin Andres Kramer koji je istrčao s vremeom 1:46.16, dok je na drugom mjestu azvršio Bube s vremenom 1:46.40. Treći je bio Mateuzs Borowski s vremenom 1.46.54.

Tuka je polufinalnu trku završio s vremenom 1:47.24, a plasman u finale osigurat će po tri najbolje plasirana trkača iz dvije grupe, kao i dvojica s najbržim vremenom.

Finale trke na 800 metara je u subotu s početkom u 20:30 sati.