Tuka, Pezer i Kimani propuštaju Ekipno atletsko prvenstvo Evrope u Skoplju

Tuka, Pezer i Kimani propuštaju Ekipno atletsko prvenstvo Evrope u Skoplju
6
F
FENA
3.8.2019. u 13:29
6
komentara
6

dijeljenja
Tuka, Pezer i Kimani propuštaju Ekipno atletsko prvenstvo Evrope u Skoplju Lucia Kimani
Bosanskohercegovačka atletska reprezentacija, koja će 10. i 11. augusta u glavnom gradu Sjeverne Makedonije Skoplju sudjelovati na Ekipnom prvenstvu Evrope - Treća liga, nastupit će bez najboljeg srednjeprugaša Amela Tuke te bacača kugle i diska Mesuda Pezera, kao i Lucije Kimani.
"Njihovi su treneri odlučili da ovog puta oni ne nastupe", kaže selektor bh. muške selekcije Elvir Krehmić, koji je prije dvije godine na Malti bh. tim bio uveo u viši rang - Drugu evropsku ligu.

Tada su, naime, bh. atletičari bili drugi, iza Luksemburga te tako izborili historijski uspjeh, ali su zbog dopinga ostali u Trećoj ligi.

"Oduzeti su nam bodovi Adele Čomor, koja je te godine na Prvenstvu BiH pala na doping kontroli pa smo izgubili drugu poziciju i ostali smo u istom rangu. O tome su nas obavijestili tek prošle godine", objašnjava Krehmić zbog čega narednog vikenda bh. tim neće biti u Varaždinu (Hrvatska), nego u Skoplju (Sjeverna Makedonija).

Na prvenstvu će sudjelovati 14 selekcija i 337 takmičara i takmičarki, od čega 179 atletičara te 158 atletičarki.

Hajrudin Vejzović će nastupiti u trci na 100 m (najbolje vrijeme 10.90) i 200 m (21.72), Ivana Macanović na 200 m (24.82), Abedin Mujezinović na 400 m (48.24) i 800 m (1:46.20), Alisa Bečić na 400 m (54.93), Jelena Gajić na 800 m (2:08.12), Stefan Ćuković na 1.500 m (3:50.10), Selma Zrnić na 1.500 m (4:29.40), Belmin Mrkanović na 3.000 m (8:29.02), Alma Hrnjić na 3.000 m (10:18.71) i na 5.000 m (19:45.55), Osman Junuzović na 5.000 m (14:56.90) i 3.000 m stipl (8:50.76), Adela Čomor na 3.000 m stipl (11:57.64), Mladena Petrušić na 100 m prepone (14.51), Alesandro Manojlović na 110 m prepone, Rusmir Malkočević na 400 m prpone (51.47), a Ena Mijić na 400 m prepone.

Maid Redžić će se takmičiti u skoku u vis (2.20 m), kao i Sara Lučić (1.83 m), Mahir Kačević i Slađana Jagodić će nastupiti u skoku s motkom, Sedin Heco će skakti u dalj (6.95 m) i troskok (15.56 m), Nikolija Stanivuković u dalj (5.60 m), Milica Bošnjak troskok (11.80 m), Kemal Mešić kugla (20.83 m) i disk (56.88 m).

Mediha Salkić će bacati kuglu (14.88 m) i disk (49.32 m), Samir Vilić kladivo (61.87 m), Ajla Bašić kladivo (52.66 m), Dejan Mileusnić koplje (81.63 m), Vanja Spaić koplje (52.93 m).

Našu štafetu 4x100 m čine Malkočević, Mujezinović, Vejzović i Vidović, štafeta 4x100 m je Petrušić, Stanivuković, Macanović i Kušić, štafeta 4x400 m ide u je u sastavu Mujezinović, Malkočević, Manojlović i Curo. Aleksandra Roljić prijavljena je za štafetu 4x400 m.

Rezerve su: Benjamin Bojanić, Nikola Brdar i Gorana Tešanović.
Prijavi grešku


Komentari (6)
Da biste mogli pisati komentare molimo da se prijavite ili registrujete...