Usred trke
8

Ortega nakon što ga je McLeod uhvatio i ostavio bez medalje: Ovo je pljačka!

Ortega i McLeod (Foto: EPA-EFE)
Španski atletičar Orlando Ortega svoju utrku na 110 metara s preponama završio je tek na petom mjestu jer ga je na putu do medalje sapleo Jamajčanin Omar McLeod.

Ortgea i McLeod su imali dvoboj na Svjetskom atletskom prvenstvu u Dohi kada je Jamajčanin zapeo za jednu od prepona i usput zakačio Španca.

Iskoristili su to preostali takmičari, a prije svega Amerikanac Grant Holloway koji je osvojio zlato s vremenom od 13.10 sekundi.

Srebro je osvojio Sergej Šubenkov, bronzu Francuz Pascal Martinot-Lagarde, a Ortega je utrku okončao na tek petom mjestu.

"Ovo je pljačka! Razumijem da se može dogoditi kontakt, ali ne mogu prihvatiti to što sam ovako ostao bez medalje. Godinu dana sam uložio u ovo i nije prvi put da se događa nešto slično", rekao je Ortega nakon utrke.

Vrijedi istaći da je Jamajčanin McLeod nakon svega diskvalifkovan.