Olimpijske igre
73

Miller-Uibo osvojila zlato na 400 metara, Felix ispisala historiju ženske atletike

D. P.
Miller-Uibo donijela zlato Bahamima (Foto: EPA-EFE)
Shaunae Miller-Uibo osvojila je olimpijsko zlato u utrci na 400 metara, a bronzana Allyson Felix ispisala je historiju osvojivši 10. medalju u karijeri.

Miller-Uibo je od starta do cilja bila dominantna i s velikom prednošću slavila je ispred rivalki zabilježivši vrijeme 48,36.

Odličnoj takmičarki sa Bahama nedostajalo je 11 stotinki da obori olimpijski rekord.

Drugo mjesto i srebro pripali su Marileidy Paulino iz Dominikanske Republike s vremenom 49,20, a treće Allyson Felix (Sjedinjene Američke Države) koja je trčala 49,46.

Felix je osvajanjem bronze ušla u historiju kao prva atletičarka koja je osvojila 10 medalja na olimpijskim igrama.

Medalje je osvajala od 2004. godine u Atini, kada je uzela srebro na 200 metara. U karijeri ima šest zlatnih, tri srebrene i jednu bronzanu medalju na olimpijskim igrama.