Premiership
0

Arsenal se "provukao" na gostovanju kod Šumara i ostao u borbi za titulu prvaka Engleske

N. M.
Nogometaši Arsenala ostvarili su večeras pobjedu na gostovanju kod Nottingham Foresta, a na City Ground stadionu slavili su rezultatom 2:1.

Otpor popularnih Šumara su Topnici slomili u drugom poluvremenu, nakon dosta tvrdih prvih 45 minuta, ali su i u sudijskoj nadoknadi morali spašavati trijumf.

Mrežu domaćina načeo je Gabriel Jesus u 65. minuti, a samo sedam minuta poslije je Bukayo Saka pogodio za 2:0.

Ipak, u finišu je Nottingham preko Awoniyija uspio vratiti neizvjesnost u meč. Pogodio je napadač domaćina za 2:1 u 90. minuti i "proključao" je stadion, ali nisu uspjeli Šumari do poravnanja. Ostalo je 2:1.

Tako je Arsenal nastavio borbu za prvo mjesto s Liverpoolom i ostalim konkurentima, a trenutno ima 46 bodova, dva manje od Redsa, koji imaju meč zaostatka.

Iza je Manchester City s 43 boda, a Nottingham Forest je šesnaestoplasirani sa 20 bodova.

Večeras su odigrane i još četiri utakmice ove runde takmičenja u Premiershipu, a Anel Ahmedhodžić je sa Sheffield Unitedom poražen u gostima kod Crystal Palacea 3:2. Newcastle je još jednom pokazao da zna igrati s Aston Villom, a ovaj put ju je u gostima savladao s 3:1. Podsjećamo, na startu sezone su Svrake Villu ponizile sa 5:1.