Mediteranske igre
0

Arnela Odžaković osvojila bronzu

FENA
Bosanskoheregovačka reprezentacija u karateu danas je osvojila dvije bronzane medalje na 16. mediteranskim igrama u Pescari.

Nakon što je u prijepodnevnom programu bronzano odličje osvojio Edin Muslić, u kategoriji do 60 kg, isti uspjeh večeras je ponovila i Arnela Odžaković u kategoriji do 68 kg.

Najbolja bh. karatašica, koja je prošlim igrama u Alemeriji osvojila zlato, do odličja je došla pobjedama nad predstavnicama Srbije i Francuske, te u repasažu nad Egipćankom, dok je jedini poraz zabilježila od Grkinje.

Na karate turniru danas je nastupilo još četvero bh. predstavnika. Mirsada Suljkanović takmičenje je završila u 2. kolu, Dijana Okanović u repasažu, dok su Una Selman i Tarik Lušija eliminirani na startu takmičenja.