Na kraju svjetskog prvenstva
0

Američka dominacija u štafetama 4x400

Američke štafete 4x400 metara u obje konkurencije obilježile su kraj Svjetskog atletskog prvenstva u Belrinu, te su očekivano osvojile zlatne medalje.

Niti Amerikanci, niti Amerikanke, nisu imale pravu konkurenciju, te su rutinski osvojili nove zlatne medalje u disciplini gdje desetljećima dominiraju na svim velikim natjecanjima.

Konkurencija koja im nije dorasla bio je razlog što Wariner, Merritt, Felix, Richards i ostali nisu dali sve od sebe. Kod atletičara su Britanci uzeli srebrne medalje, dok su bronzani postali Australijanci.

Kod atletičarki su Jamajčanke i Ruskinje vodile borbu za srebro, a na kraju je Williams ipak bila brža od Krivošapke.

U dalju je zlato također otišlo u Sjedinjene Američke Države. Sa skokom od sedam metara i 10 centimetara pobijedila je Brittney Reese, dok je legendarna 34-godišnja Ruskinja Lebedjeva osvojila drugo mjesto.

SP u atletici, 4x400 (m):