Amel Mekić treći na Svjetskom kupu u Bukureštu

FENA
Amel Mekić
Amel Mekić
Bosanskohercegovački reprezentativac u judou Amel Mekić osvojio je treće mjesto na turniru Svjetskog kupa u Bukureštu.

Tridesetogodišnji član sarajevskog Judo kluba City Centar, u svom prvom nastupu nakon osvajanja titule evropskog prvaka u Istanbulu, u kategoriji do 100 kg u pet borbi zabilježio je četiri pobjede i jedan poraz.

U prvom kolu bio je bolji od Britanca Jamesa Austina, a zatim je savladao Francuza Christopha Humberta. Nakon poraza u 3. kolu od Čeha Lukasa Krpaleka, koji je na kraju osvojo prvo mjesto, Mekić je u repasažu zabilježio još dvije pobjede, nad Novozelanđaninom Jasonom Kosterom i Rumunom Danielom Bratom.

Naš drugi predstavnik na turniru - Jadranko Jahić, koji se borio u istoj kategoriji (do 100 kg), nakon što je u 1. kolu savladao Španca Jorgea Rigueira, zaustavljen je od Amerikanca Kyla Vashkulata.