0

Amel Mekić i Larisa Cerić donijeli kući medalje iz Mersina

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Bosanskohercegovački džudo tim vratio se večeras sa Mediteranskih igara u Mersinu u Turskoj.

Naši džudisti su sletjeli na sarajevski aerodrom u 19:30 sati, a posebnu pažnju izazvali su Amel Mekić i Larisa Cerić.

Podsjetimo, u svojim nastupima u Mersinu Mekić je prije dva dana osvojio prvu medalju za našu zemlju. Najbolji bh. džudista okitio se srebrom nakon poraza od Egipćanina Riada Darwisha u kategoriji do 100 kg.

Cerić, naša najbolja džudistkinja do 78 kilograma, osvojila je bronzanu medalju pobijedivši u borbi za treće mjesto Alžirku Soniu Asselah.

Dražen Subotić, naš treći predstavnik u džudou preko 100 kilograma, šestog dana takmičenja je završio svoj nastup pobijedivši u jednoj od tri borbe, što nije bilo dovoljno za medalju. Selektor Branislav Crnogorac je istakao da je više očekivao i od Mitra Mrdića, koji je nespretno izgubio, ali da je na kraju zadovoljan nastupima naših reprezentativaca.