Karate
0

Alem Kupusović svjetski studentski prvak

FENA
Drugi dan takmičenja na Svjetskom studentskom prvenstvu u karateu u Podgorici bio je izuzetno uspješan za bosanskohercegovačke reprezentativce, koji su osvojili jednu zlatnu i dvije bronzane medalje.

Titulu svjetskog studentskog prvaka osvojio je Alem Kupusović u kategoriji do 84 kg. Dvadesettrogodišnji član Karate kluba Bosna i student Ekonomskog fakulteta u Sarajevu, nakon pet pobjeda u eliminacijama u finalnoj borbi bio je bolji od predstavnika Srbije.

Uspješan nastup naših takmičara osvajanjem bronzanih odličja upotpunili su Tanja Umićević (KK Bosna, Medicinski fakultet Sarajevo) u kategorji do 68 kg i Amila Fazlić (KK Tuzla, Ekonomski fakultet Tuzla) u kategoriji iznad 68 kg.

Prvog dana takmičenja bronzanu medalja za BiH još je osvojio Nermin Potur (KK Ilidža, Medicinski fakulet Sarajevo) u kategodiji do 75 kg.

U nedjelju, posljednjeg dana takmičenja na programu su ekipne borbe u kojim se obje bh. reprezentacije nalaze u krugu favorita.

Na SP u Podgorici učestvuje 47 zemalja sa 670 takmičara.