176

Ahmedhodžić postigao prvijenac u Premiershipu, ponovo Sheffield predvodi kao kapiten

N. K.
Veliko slavlje Ahmedhodžića (Foto: Screenshot)
Reprezentativac Bosne i Hercegovine Anel Ahmedhodžić (24) postigao je danas svoj prvi pogodak u Premiershipu.

Ahmedhodžić je kao kapiten poveo svoju ekipu na Bramall Laneu u duelu Sheffield Uniteda i Lutona, a duel nije dobro počeo po njega jer je već u 14. minuti zaradio žuti karton.

Tri minute kasnije Luton je poveo golom Doughtyja i poluvrijeme je okončano rezultatom 1:0 za goste.

Ipak, u rasponu od samo osam minuta, od 61. do 69., Sheffield je preokrenuo rezultat.

Prvo je McBurnie izjednačio, a onda je Ahmedhodžić postigao pogodak za eksploziju emocija među igračima i navijačima domaćeg tima.

Naš štoper je odlično pratio akciju, a nakon gužve koja se stvorila u šesnaestercu gostiju naletio je na loptu i zakucao je u mrežu. Gol Ahmedhodžića pogledajte ovdje.

Ipak, slavlje domaćih je trajalo svega osam minuta budući da je Robinson postigao autogol za 2:2 na semaforu. A samo pet minuta kasnije novi šok za domaće i novi autogol, ovaj put u režiji Slimaneja pa je Luton poveo 3:2.