Koncert "Božić u Hrvata" u Sarajevu: Orkestar i ansambl iz Varaždina izveli tradicionalne pjesme
Publika je uživala u 18 tradicionalnih hrvatskih božićnih skladbi u autentičnim i umjetnički oblikovanim aranžmanima.
Neke od pjesama koje su izveli su "O Betleheme, grade slavni", "Djetešce nam se rodilo", "Tri kralja jahahu", "Zdravo budi, mladi kralju" i druge. Tibor Bün je bio dirigent.

Ambasador Republike Hrvatske u Bosni i Hercegovini Ivan Sabolić je, između ostalog, kazao da spomenuti orkestar i ansambl čuvaju tradiciju i prenose je velikim žarom.
Vrhbosanski nadbiskup monsinjor Tomo Vukšić je izrazio želju da se njihova uspješna saradnja nastavi te kazao: "A vi dragi Varaždinci, kaj bi vam rekel" i nasmijao prisutne, prenosi nedjelja.ba.

"Reakcija publike pokazuje i govori da i oni zaista žele reći: 'I ja sam Varaždinac", kazao je i pozvao ih da ponovo posjete glavni grad Bosne i Hercegovine.
Cilj ovog božićnog koncerta bio je učvrstiti kulturne veze Bosne i Hercegovine i Hrvatske.