87

Fenerbahče se vratio iz ponora u Grčkoj i sačuvao nadu za prolaz pred svojim navijačima

H. H.
Rade Krunić je igrao do 62. minute (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Olympiacosa pobijedili su ekipu Fenerbahčea rezultatom 3:2 u prvom susretu četvrtfinala Konferencijske lige.
Bio je to susret u kojem se Fener vratio iz ponora od tri gola zaostatka, a u kojem se i naš Edin Džeko imao svojvrsni obračun s navijačima grčkog tima koji su ga vrijeđali s tribina.

Fenerbahče je na početku propustio nekoliko dobrih šansi što je Olympiacos kaznio golom Fortounisa u 8. minuti za vodstvo 1:0. U 32. minuti Jovetić je povisio na 2:0, a kada je Chiquinho u 57. minuti dao i treći gol činilo se da se Feneru smiješi pravi potop.

Ipak, gosti se nisu predavali. Prvo je Tadić u 67. minuti iz penala smanjio na 3:1, a sedam minuta kasnije Kahveci je postigao i drui gol kojim se Fener potpuno vratio u meč.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i ostalo je 3:2. Edin Džeko je odigrao svih 90 minuta, dok je Rade Krunić igrao do 62. minute u redovima Fenerbahčea.

Revanš susret na programu je za sedam dana u Istanbulu.