32

City poveo genijalno smišljenim golom De Bruynea, Liverpool poravnao iz penala

D. P.
Gosti su izigrali domaće nakon kornera (Foto: Screenshot)
Nogometaši Manchester Cityja nakon prvog poluvremena imali su prednost rezultatom 1:0 na gostovanju Liverpoolu, ali je domaćin u nastavku došao do izjednačenja s bijele tačke.

Danas bi trebao biti posljednji derbi Pepa Guardiole i Jurgena Kloppa u velikom rivalstvu na klupama Manchester Cityja i Liverpoola, a na poluvrijeme do kraja, Guardiola ima pozitivan rezultat.

Jedini gol u prvih 45 minuta postigao je stoper John Stones i to u 23. minuti nakon asistencije nikog drugog do sjajnog Kevina De Bruynea.

De Bruyne je uigrano izveo korner niskom loptom na prvu stativu, gdje je Stones bio usamljen i doveo City u vodstvo.

Gol pogledajte ovdje.

No, na startu drugog dijela golman Cityja Ederson pravi penal, a siguran s bijele tačke bio je Alexis Mac Allister za 1:1.

Eventualnom pobjedom City bi konačno preuzeo vrh tabele Premier lige, dok s druge strane Liverpool pokušava izboriti pozitivan rezultat kojim bi ostao u utrci za naslov.